تبلیغات
arab20 - ماجرای کشف حجاب فاطمه معتمد آریا و ممنوع‌التصویر شدن او در رسانه ملی و سینما

امروز:

ماجرای کشف حجاب فاطمه معتمد آریا و ممنوع‌التصویر شدن او در رسانه ملی و سینما

» نوع مطلب : متفرقه ،


سایت تماشاگران- رییس مجمع روحانیون مجلس در پی حضور بی حجاب یک هنرپیشه زن همراه با دستبند سبز در جشنواره کن ممنوع‌التصویر شدن او در رسانه ملی و سینما را کمترین خواسته مجمع روحانیون مجلس بیان کرد .

به گزارش تماشاگران  به نقل از جهان حجت الاسلام محمد تقی رهبر رییس مجمع روحانیون مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجمع روحانیون مجلس در برابر این مساله واکنش نشان خواهد داد به خبرنگار ایونا گفت: مجمع این مسئله را با رابط پارلمانی وزارت ارشاد و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در میان خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه تصاویر افرادی که با ظاهری برخلاف عرف و شرع نظام مقدس اسلامی در مجامع بین المللی ظاهر می شوند نباید از رسانه ملی پخش شود ادامه داد: حتی اگر از این افراد فیلم های ضبط شده ای موجود است بعد از این مسئله نباید اجازه پخش این فیلم ها از رسانه ملی و حتی سینما داده شود .


رهبر ممنوع التصویر شدن این هنرپیشه را کمترین خواسته نمایندگان روحانی مجلس دانست و افزود: مجمع روحانیون مجلس این مساله را بررسی خواهد کرد و مسئولین امر را مورد باز خواست قرار خواهد داد.

گفتنی است یکی از هنرپیشه های زن ایرانی که جهت حضور در جشنواره کن در فرانسه به سر می برد بدون حجاب و با دستبندی سبز در ملاءعام ظاهر شده است . وی که مدتی ممنوع الخروج بود پس از لغو ممنوع الخروج بودنش با حضور در جشنواره کن اقدام با این مساله نمود .

از وی سریالی بنام آشپزباشی از تلویزیون ایران در حال پخش است .

 

معتمدآریا در جشنواره کن؛ کشف حجاب و دستبند سبز + عکس

جهان نیوز -یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۵۲

 

فاطمه معتمدآریا که به دلایل قضایی خروجش از کشور منع شده بود، پس از عنایت و مهرورزی برخی مسؤولان مبنی بر اجازه خروجش از کشور، بلافاصله در فرانسه و در جشنواره کن، بدون حجاب اسلامی و با دستبند سبز حاضر شد.


      

                                               عکس از جهان نیوز


به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان، کشف حجاب از سوی فاطمه معتمدآریا در حالی صورت می گیرد، که پس از ممنوع الخروج شدنش اخباری شنیده شد مبنی بر اینکه، وی درصدد ملاقات با برخی از مسؤولین جهت رایزنی و خروجش از کشور می باشد.
  
وی یک هفته پس از ممنوع الخروج شدن به همراه 2 نفر دیگر از محکومین در نامه ای چنین عنوان کردند:

در این سی سال سینماگر شده ایم و به واسطه فیلم هایمان در مجامع جهانی نماینده فرهنگ و هویت ایرانی خویش بوده ایم.
ما همواره به فرهنگ کشورمان بالیده ایم و آن را در معرض تماشای مردم جهان قرار داده ایم.

قضاوت در مورد نماینده فرهنگ و تمدن ایرانی را به عهده خوانندگان می گذاریم.

نوشته شده در : چهارشنبه 19 خرداد 1389  توسط : .    نظرات() .