تبلیغات
arab20 - مسابقات خوب ,گزارش های افتضاح

امروز:

مسابقات خوب ,گزارش های افتضاح

» نوع مطلب : متفرقه ،

تیم اعزامی کشورمان به بازی های آسیایی گوانگجو روزهای طلایی را سپری می کند و کسب مدال های رنگین و پی در پی ورزشکاران سبب شادمانی و افزایش حس غرور ملی هم میهنانمان شده است با این وجود گزارش های بد و پر از اشتباه گزارشگران تلویزیون کام مردم را تلخ می کند.

به گزارش بانکی دات آی آر  گروه  ورزش شبکه سه سیما روز گذشته 12 ساعت برنامه ورزشی و پخش مستقیم مسابقات آسیایی را تدارک دیده بود که با وجود حجم بالا, این برنامه ها از کیفیت مناسبی برخوردار نبود.

در طی گزارش گزارشگران بارها صدای جواد خیابانی که در خواست خود کار و کاغذ می کرد شنیده می شد البته این تنها اشکال صدا برداری برنامه های روز گذشته نبود بلکه عدم تطبیق صدا و تصویر درحین پخش زنده مسابقات وزنه برداری سبب آزردگی بینندگان می شد به نحوی که صدا 30 ثانیه جلوتر از تصویر پخش می شد وپیش از اینکه تصویر برخورد وزنه به زمین دیده شود صدای آن پخش می شد.

از سوی دیگر اشتباهات فاحش گزارشگران سبب سردرگمی بینندگان می شد به نحوی که گزارشگر بخش والیبال مسابقات بیش از 20 دقیقه نتیجه بازی را 19 به 13 اعلام می کرد و از اختلاف فاحش امتیاز تیم ایران با رقیب سخن می گفت این در حالی بود که تابلو ورزشگاه وتصاویر تلویزیونی  تعداد امتیاز های تیم ایران را 15 نشان می داد بعد از گذشت زمانی نسبتا طولانی و پس از رد و بدل شدن چندین امتیاز گزارشگر بدون اشاره به اشتباهش در حین گزارش به اعلام صحیح امتیازات پرداخت و این بر سردرگمی بینندگان افزود.

متاسفانه در حین گزارش بازی ها و حتی هنگام مصاحبه با قهرمانان ملی برخی گزارشگران نام ورزشکاران را به خاطر نداشته و بعضا به اشتباه از ایشان یاد می کردند که این امر از ضعف های فاحش خبری برنامه های دیروز به شمار می رود.

به نظر می رسد صدا و سیما که وظیفه پوشش این رخداد مهم ورزشی آسیا را بر عهده گرفته علاوه بر توجه به حجم کمی پوشش رقابت های ورزشی لازم است به محتوا و نحوه گزارش بازی ها نظارت بیشتری داشته باشد.


نوشته شده در : یکشنبه 30 آبان 1389  توسط : .    نظرات() .